Preču katalogs
Akcijas
Jaunumi
Informācija

Produktu jaunumi
Noma
Serviss
Ražošana
Lietotas iekārtas
Noliktavas izpārdošana
Projektētājiem
Biežāk uzdotie jautājumiJaunumi:   03.10.2017  |  Piedāvājam iepazīties ar informatīvu materiālu, kurā uzzināsiet biežākos UPS iekārtu darbības traucējumu cēloņus, kā arī to, kā ar tiem visveiksmīgāk cīnīties.

Jebkurš uzņēmums, kas ieguldījis savus līdzekļus nepārtrauktās barošanas avotos, vēlas sagaidīt drošu un nepārtrauktu IT ierīču darbību 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Un šāda vēlme ir visai pamatota - Datacenter Dynamics Focus žurnāla 2013. gada decembra publicētā statistika liecina, ka datu centra darbības pārtraukums vienu minūti izmaksā aptuveni 5431.00EUR, bet tā kā parasti elektrības pārrāvums var ilgt līdz pat 86 minūtēm, zaudējumi var sasniegt pat 467033.00EUR.

UPS iekārta, kurai savlaicīgi tiek veiktas visas nepieciešamās apkopes, var kalpot vairāk nekā 15 gadus. Bieži vien vairāk laika un enerģijas tiek pievērsts UPS iekārtas izvēlei, nevis atbilstošas apkalpošanas nodrošināšanai. Tieši profesionāla apkope ir tā, kas ļaus jums ilgākā laika posmā atlīdzināt iekārtas sākotnējās izmaksas.

Kāpēc UPS iekārtas mēdz sabojāties?

20% gadījumu bojātas akumulatoru baterijas ir atbildīgas par UPS darbību pārrāvumiem. Priekšlaicīgas kļūmes var būt ļoti negaidītas, ja UPS lietotājs paļaujas tikai uz ražotāja sniegto garantijas laiku, kurā bateriju ekspluatācijā minēti ideāli apstākļi, kas ir 20°C un neviena izlādes cikla. Lai vai kā, reālās pasaules darbība sevī iekļauj gan izlādes ciklus, gan paaugstinātu vides temperatūru. Parasti baterijas mūžs saīsinās par 50% pie katra 10°C temperatūras paaugstinājuma.

Lai arī ierobežots akumulatoru ekspluatācijas ilgums ir neizbēgams, pareiza to uzturēšana var novērst UPS salūšanu. Akumulatoru paštests būtu jāveic ik pēc 30-60 dienām, specializēts tests ik pēc sešiem mēnešiem, kā arī papildus būtu jāveic pretestības pārbaude. Baterijas jānomaina pēc 80% no sava paredzētā mūža darbības ilguma, kā arī jāizveido uzraudzības sistēma, kas novērstu jebkādas negaidītas problēmas jau pašā pirmsākumā.

Parasti UPS satur 12 vai vairāk elektrolītu kondensatoru, kuru mūža ilgums ir atkarīgs no elektriskās un termiskās ietekmes. Attiecībā uz akumulatoriem, ekspluatācijas ilguma rādītāji var kalpot tikai kā vadlīnijas, un tos nav ieteicams izmantot precīzai plānošanai. Kondensatoru darbības pārtraukumi bieži vien liks jūsu UPS iekārtai darboties apejas režīmā. Šādas problēmas iespējams konstatēt un laicīgi novērst, vizuāli pārbaudot to stāvokli apkopes laikā un, nomainot kondensatorus ik pēc 5-9 gadiem.

Vēl viens iemesls UPS nevēlamai pārejai uz apejas režīmu ir ventilatoru pārkaršana. To kalpošanas laiks ir atkarīgs no elektriskās un mehāniskās kvalitātes un specifikācijām. Tie būtu vizuāli jāpārbauda profilaktisko apkopju laikā un tos vajadzētu nomainīt pēc 3-4 gadu darbības, un pēc tam 7-9 gadus pēc nomaiņas.

Pie citiem UPS salūšanas iemesliem varam minēt zibens nodarītos bojājumus, vibrācijas, bloķētus gaisa filtrus, kas izraisa pārkaršanu, bojātus ieejas strāvas filtrus, kas izraisa kabeļu pārkaršanu, kā arī kontaktu bojājumus.

Vēl viens ne mazāk svarīgs faktors ir jaunāko operētājsistēmas atjauninājumu uzstādīšana, kas bieži vien būtiski uzlabo un optimizē iekārtas darbību.

Izturēsimies pret savām iekārtām saudzīgi un izvairīsimies no nepatīkamiem pārsteigumiem!
© 2018 Energolukss   Tel. +371 675 422 23   info@energolukss.lv